Bu Sene Erteleme…

Burada olmasam yaşardım dediğin ülkenin dilini öğrenmeyi, almak istediğin o sertifika için harekete geçmeyi, alıp alıp kitaplığa dizdiğin kitapları okumayı erteleme!

Kendine özen göstermeyi, hep kararlar alıp bıraktığın diyeti, her sene başlayıp bir türlü düzenli yapamadığın sporu, hep izlerken beğendiğin o dansı öğrenmek için kursa gitmeyi erteleme!

Epeydir konuşmadığın arkadaşınla barışmayı, asansörde karşılaştıklarına selam vermeyi, kapı komşuna kek götürmeyi, o çok sevdiğin tatlının tarifini denemeyi, arkadaşlarını yemeğe davet etmeyi, kendine bir hobi edinmeyi, deneyip deneyip yanılarak sürekli yeni şeyler öğrenmeyi erteleme!

Sevdiklerini aramayı, onlara sevdiğini söylemeyi, çocuklarla oyun oynamayı, uzaktaki yakınlarını ziyaret etmeyi, arkadaşlarınla vakit geçirmeyi erteleme!

İşe kendini kaptırıp çocuklarına ayırmadığın vakti onlara vermeyi, çocuklarına onları ne kadar çok sevdiğini söylemeyi, eşinin gözlerine bakarak ona hala nasıl aşık olduğunu söylemeyi erteleme!

Çocukların sana hayali kahve getirdiğinde içmeyi, onlarla seksek oynamayı, çimenlerde birlikte yuvarlanmayı, karlı yokuştan aşağı kaymayı, birlikte gülmeyi, onlara masallar anlatıp anılarına girmeyi erteleme!

Hep istediğin o şeyi erteleme! O her neyse senin için önemli olduğu için istiyordun. Ona gereken özeni göster!

Hayallerini erteleme!

Yeni yılın ilk gününde tekrar kalk ayağa ve ertelediklerini yapmaya başla!

Yapabilirsin!